PRZENOSINY

Zapraszam na mojego nowego bloga http://klaudiaosiak.pl oraz na newsletter!

sobota, 21 lutego 2015

Co je weganka? Przykładowy jadłospis

Wielu ludzi uważa, że weganie cierpią na niedobory białka, a przygotowanie wegańskich potraw jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Aby choć trochę obalić te mity postanowiłam pokazać Wam, co przykładowo zjadam przez jeden dzień na diecie wegańskiej. Każde z dań da się przygotować w 30 minut, z czego stanie przy garach zajmuje tylko chwilę. Wszystkie składniki, których używam, z łatwością dostaniecie w każdym warzywniaku (a co kupuję zimą możecie zobaczyć tutaj), no, może oprócz mleka kokosowego. Co ważne, chciałabym, byście nie traktowali przedstawionych porcji jako wyznacznika  od razu się przyznaję, że ja jem dużo i każdej potrawy zjadam co najmniej jedną dokładkę; oscyluje to w granicach 2000-2500 kcal dziennie. Gotowi na foodporn?

smoothie śniadanie
  


jaglanka z daktylami

zupa z soczewicy

curry obiad wege






11 komentarzy:

  1. No ten jadłospis jakbyś dla mnie układała :) Zdecydowanie moje smaki !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie przybijam Ci wirtualną piątkę, bo mogłabym jeść tak prawie codziennie! :)

      Usuń
  2. Wszystko co pokazałaś jest w 100% w moim guście :):) A Twoja jaglanka bardzo mi przypomina moją ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. trafione w moje smaki - mogłabym z Tobą jadać ;) szczególnie jestem fanką curry i chyba nawet dziś zaserwuję na obiad! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Przepiękna ta ostatnia fotografia! Aż bym zjadła taką porcję, mimo poznej pory. Masz jakiś patent na pomidorową zupę? U mnie istnieje tradycja robienia pomidorówki z tak zwanych resztek po rosole. Chcę zerwać z jedzeniem mięsa, ale nie rezygnować z tradycji. Boję się, że zupa z kostki nie osiągnie takiego aplauzu jak dotychczasowa mięsna wersja. :-( Z góry dzięki. Anka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wielkie dzięki! Z tą pomidorówką to patent jest jeden: wywar, z którego zrobisz pomidorówkę musi przez kilka godzin gotować się na malutkim ogniu (ja zazwyczaj gotuję około 3h). Wystarczy włoszczyzna, ziele angielskie, liść laurowy, łycha oleju, koniecznie opalona cebula i lubczyk. Czasem dla podbicia smaku dodaję jeszcze sos sojowy (wtedy wywar jest bardziej wyrazisty). Metoda praktycznie taka sama jak przy wywarze z mięsem :) Pozdrawiam!

      Usuń
    2. Możesz też podsmażyć pomidory na oleju/oliwie z czosnkiem, cebulką i ulubionymi ziołami zanim je dodasz do wywaru. Rozgrzewasz tłuszcz, dodajesz przyprawy, na końcu pomidory I podsmażone dodajesz do wywaru. Tłuszcz jest nośnikiem smaku ;)

      Usuń
  5. Mmmm wygląda fantastycznie! Mój codzienny jadłospis mógłby tak wyglądać ;). W każdym daniu jest co najmniej jeden składnik, który uwielbiam.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wszystko nam jest bardzo dobrze znane :D Połączenie banana i szpinaku dopiero od niedawna ale jesteśmy mile zaskoczone. Podobną zupę mamy dziś na obiad (ale bez jarmużu, którego trudno nam jest dostać) ale nie w szklance xD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hahaha, to nie szklanka, ale pojemna miska z uchem, bulionówka chyba się nazywa. :) Trzymajcie się ciepło!

      Usuń
  7. pyszności Maszu, w oczekiwaniu na post wieczorny czytam zaległe ;)

    OdpowiedzUsuń